Udhëzime dhe Artikuj

Tematika të ndryshme në lidhje me emigrimin.
Datat dhe Aplikimet per Llotarine Amerikane 2023

Datat dhe Aplikimet per Llotarine Amerikane 2023

Datat dhe Aplikimet per Llotarine Amerikane 2023 Si vjet, programi i vizave amerikane Green-Card DV-2023, do te hapet zyrtarisht te mërkurën me date 6 Tetor 2021, dhe do te mbyllet po te mërkurën me date 9 Nëntor 2021. Duke filluar nga viti 2019, qeveria amerikane ka...

read more
Llotaria Amerikane 2020-2021 Përgjigjet

Llotaria Amerikane 2020-2021 Përgjigjet

  Llotaria Amerikane 2020-2021Përgjigjet dalin me datë 6 qershor 2020   Në këtë artikull ju shpjegojmë hap pas hapi se ku dalin te llotaria amerikane 2020-2021 përgjigjet dhe si duhet të veproni për të ditur nëse jeni përzgjedhur apo jo për një vizë....

read more
Numri i Llotarise Amerikane

Numri i Llotarise Amerikane

  Numri i Llotarise Amerikane ju ka humbur?   Nuk ka problem! Në këtë artikul do ju shpjegojmë hap pas hapi se ku dhe si ta rekuperoni atë përsëri. Ndodh shpesh, për arsye të ndryshme, që numri i aplikimit në llotarinë amerikane të...

read more
Gjermania kërkon punëtorë, 46 mijë vënde pune!

Gjermania kërkon punëtorë, 46 mijë vënde pune!

Gjermania kerkon puntor.   Këto ditë po vlon lajmi se gjermania kerkon puntor për rreth 46 mijë vende pune të lira. Por për çfar profesionesh bëhet fjalë dhe si duhet të veprosh? Në radhë të parë, duhet theksuar që këto vende të lira pune në Gjermani, janë të...

read more
Sa kushton kopshti në Gjermani? Si funksionon?

Sa kushton kopshti në Gjermani? Si funksionon?

Kopshti në gjermani - si funksjonon ne detaj. Gjermania eshte cilesuar si nje nga vendet ideale per familjet ne rritjen dhe edukimin e femijeve. Jo vetem nga ana sociale ekonomike, po dhe nga ajo e shkollimit dhe edukimit shoqeror. Femijet ne Gjermani mund te gezojne...

read more
Shtëpi me qera ne Itali, ku dhe si të kërkosh

Shtëpi me qera ne Itali, ku dhe si të kërkosh

Shtëpi me qera në itali Sa me shume kalon koha aq me e shpeshte eshte bere edhe levizja e njerezve drejt qyteteve europiane . Nese te eshte ofruar nje mundesi punimi ose te ka dale e drejta per te studiuar ne Itali ju duhet te filloni menjehere te kerkoni per nje...

read more
10 vendet me te mira ku te punosh e jetosh

10 vendet me te mira ku te punosh e jetosh

Vendet me të mira dhe me zhvillim me te madh ekonomik. Ju ka ndodhur te jeni te lodhur nga jeta perditshme? Ndiheni te mbytur nga atmosfera qe ju rrethon? Nuk ndiheni i kenaqur ne aspektin profesional dhe financiar? Te flini dhe te zgjoheni me te njejtin mendim mbi...

read more
Vendet më të moshuara në botë.

Vendet më të moshuara në botë.

Vendet më të moshuara në botë! Nuk e di ju, por mua me ka rastisur shpesh te udhetoj dhe te gjendem neper vende ku shumica e njerezve jane ne moshe te avancuar. Sheh rrotull teje, dhe ka vetem njerez te moshuar, pastaj pyet veten: "Po rinia nga ja ka mbathur?". Te...

read more

Bashkohu njoftimeve me e-mail

Regjistrohu falas në listën tonë për të marë të rejat më të fundit.

Regjistrimi përfundoi me sukses. Ju faleminderit!

Shares
Share This