Gjermania kërkon punëtorë, 46 mijë vënde pune!

Gjermania kërkon punëtorë, 46 mijë vënde pune!

Gjermania kerkon puntor.   Këto ditë po vlon lajmi se gjermania kerkon puntor për rreth 46 mijë vende pune të lira. Por për çfar profesionesh bëhet fjalë dhe si duhet të veprosh? Në radhë të parë, duhet theksuar që këto vende të lira pune në Gjermani, janë të...
Vendet më të moshuara në botë.

Vendet më të moshuara në botë.

Vendet më të moshuara në botë! Nuk e di ju, por mua me ka rastisur shpesh te udhetoj dhe te gjendem neper vende ku shumica e njerezve jane ne moshe te avancuar. Sheh rrotull teje, dhe ka vetem njerez te moshuar, pastaj pyet veten: “Po rinia nga ja ka...

Bashkohu njoftimeve me e-mail

Regjistrohu falas në listën tonë për të marë të rejat më të fundit.

Regjistrimi përfundoi me sukses. Ju faleminderit!